Güç Rent A Car-Şanlıurfa Rent A Car-Filo Araç Kiralama
Ara:

Kış lastiğinin Önemi

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber sıcaklıklar hızla düşmeye başladı ve Şanlıurfa Rent a car araçlarımızın da kış lastiklerine geçme zamanı geldi. Araç kullanımında kesinlikle unutulmaması gereken ilk kural şudurki üzerinde can taşıyoruz ve bu canlar  ilk başta kendimiz olmak üzere  ailemize, sevdiklerimize ve arkadaşlarımız veya müşterilerimizdir Bu kişilerin sağlığı hiçbir para veya başka bir değer birimi ile ölçülemez. Ayrıca, aracımızın dışında da bir hayat akmaktadır. İhmallerimiz ile trafikteki diğer araçları veya yaya trafiğini de tehlikeye attığımızı unutmamalıyız.Yaz lastikleri, yapısı gereği 7 derece ve üzerinde daha güvenli tutunma ve sessiz yuvarlana ve konfor sağlar.Fakat havalar soğuduğunda bu lastiklerde kullanılan kauçuk sertleşme eğilimi gösterir ve yol tutuşu katsayısı düşer. Üzerinde bulunan desenler ise özellikle karlı ve buzlu yollarda  yola tutunma ve fren için uygun değildir.

Kar lastikleri ise yaz lastiklerine göre tamamen farklılık gösterir. Hem ham maddesi hemde desenleri Farklıdır. Kalın ve aralıklı disli desenleri, hem suyun hem karın lastik içinden tahliye edilmesini kolaylaştırır. Kılcal boşluklar ile vakum etkisi yaratarak karlı yola ve dona daha iyi yapışır, Bu farklı kauçuk yapısı ile 7°C altında sertleşmezken soğuk havalarda yol tutuşunu arttırarak Fren mesafesi oldukça düşürür,lastik sertleşmesi olmadığı için uzama yapmaz ve yola tutunma her zaman en üst seviyede kalarak güvenli sürüş ve konfor sağlar sürücülere.Aracımızı kullanırken hakimiyetinin korunması,virajlı yollarda,yokuşlarda veya rampa inişlerde yola tutunma ve dönüş anında merkezkaç kuvvetine ve lastiklerdeki esneme oranına  karşı en üst düzeyde tutunma sağlayarak kaymalara engel olmaktadır.

Çivili Kar lastiği Kullanmak :Kış aylarının sert ve uzun süren aşırı buzlanmanın olduğu bölgelerde çivili  kar lastikleri kullanılabilir. Fakat çivili lastiğin asfalta verdiği zararı ve Aracın sert kuru  zeminde fren mesafesini uzattığını ve dahası ses yapmasınıda göz önüne alırsak,Kullanılmasının pek tavsiye edileceğini sanmıyoruz.Ticari araçlarda kış lastiği kullanmak zorunlu ve mecburidir.1 aralık 1 nisan tarihleri arasında arasında Kullanılması Kanun ve can-mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.

Şanlıurfa Rent A Car

GÜÇ Rent A Car Şanlıurfa Rent A Car Araç Kiralama Ofisi

Bahçelievler Mah Sultan Fatih 107 Sokak 29/c

Rezervasyon : 0414 313 0 300

 www.gucrentacar.com

Şanlıurfa Rent a Car

Urfa Rent A Car

Şanlıurfa Araç Kiralama

Şanlıurfa Araba Kiralama

Şanlıurfa Oto Kiralama

Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama

Şanlıurfa Gap Havalimanı Rent A Car

Akçakale Araç Kiralama

Otogar Araç Kiralama